-عزت نفس شما کجاست؟

برآورده کردن عزت نفس و حرمت نفس احتمالا از جمله مهمترین تصمیماتی است که باید در زندگی بگیرید. عزت و حرمت نفس اندک بیش از هر عامل به ما لطمه می‌زند نویسندگان مختلف هر کدام از عزت نفس به شکلی تعریف کردند این که فکر می کنید تا چه اندازه بزرگ هستید؟
تا چه اندازه به خودتان بها و ارزش می دهید؟
 درباره خودتان چه احساسی دارید؟
 درباره فعالیت، صلاحیت‌ها و توانمندی‌های خود چگونه فکر می‌کنیم؟
 در شرایط جامعه به شدت کم توقع ما این که اشخاص خودشان را با ارزش و باصلاحیت بپندارند بسیار دشوار است. و بخش مهمی از اوقات خود را صرف آن می کنیم که مورد قبول والدین و آموزگاران و مربیان و دیگر قرار بگیریم. ما اشتباه می کنیم وقتی مورد تایید این اشخاص قرار گرفتیم موجودات ارزشمندی هستیم. متاسفانه این احساس کوتاه مدت و کم دوام است.
 این گونه تحت تاثیر نظرات دیگران قرار می‌گیریم. اگر مارا تایید نکنند، اگر مطابق معیارهای آنها ظاهر نشویم آشفته و پریشان می گردیم. چه کسی به شما گفته ارزشمند و دوست داشتنی نیستید. در جامعه امروز همه این حرف را می‌زند والدین، خواهران و برادران آموزگاران، آن
۱۸۰0 عبارات منفی را تحویلتان می دهند برای ما بیماران فوبیای که می‌خواهیم به هر طریق شده دیگران را از خودمان خشنود کنیم، سال‌های اولیه زندگی می‌تواند بسیار دردناک باشد. در جامعه ثبات و دوام به شدت کم و ناچیز است.
- در آمریکا
۵۰ درصد بچه ها با والدین از هم جدا شده طلاق گرفته و یا از نوع ازدواج کرده زندگی می کند
 -والدین
۶۸ درصد بچه ها هر دو کار می‌کند و بالای سر فرزندانشان حضور ندارند
- در سال
۱۸۹۰ ۹۰ درصد مادربزرگ ها در خانه زندگی می کردند در سال ۱۹۹۰ تنها ۷ درصد در این شرایط قرار گرفتند.

۲۴ درصد فرزندان آمریکایی‌ها بدون اینکه ازدواج رسمی باشند به دنیا می‌آیند

۲۴ درصد فرزندان آمریکایی‌ها پدر مادر معتاد به مواد مخدر و الکلی دارند

۲۵ درصد ن و ۱۶ درصد مردان قبل از ۱۸ سالگی با بدرفتاری های جسمی و جنسی روبرو می شوند

۵۰ درصد دانش‌آموزان سال دوم دبیرستان به شکلی اقدام به خودکشی را امتحان میکنند

۳۰ درصد در شرایط زیر استاندارد زندگی می کند

۱۰ درصد دختران قبل از پایان یافتن دوران دبیرستان وارد می‌شود
 من با وجود آنکه پزشک بودم و تخصص داشتم و رئیس مرکز بازسازی و احیای بنیاد کایزر و برنده عنوان بهترین پزشک سال کالیفرنیا بودم خود را تحقیر و سرزنش می کردم. اگر از من می‌خواستید که عزت نفسم را از یک تا ده نمره دهی کنم به رقم منهای
۱۴ می رسیدم من یک فوبیایی بودم. من خودم را به اختلالی که داشتن توجیه و تعریف می‌کردم خودم را آدم معیوبی می دانستم.هرگز فکر نمی‌کردم پزشکی واجد شرایطی باشم پر از احساس حقارت دارم حتی اگر جایزه نوبل و پلید زر را می‌بردم نباید در شرایط آن تغییری ایجاد نمی شود می دانستم که ۹۷ درصد واجدان شرایط از این گزارش متعهد و دلسوز بودند شوهر محترم و پدری واجد شرایط بودم اما 3 درصد من گرفتار فوبیا بود و  و ۹۷ درصد نمره مردودی به حساب می‌آمد. هیچ کس به گونه دیگری به من آموزش نداده است. عزت نفس کم زندگی را تخریب می‌کند تلاش هایمان را بر باد می‌دهد روی حرفه، شرایط مالی، اجتماعی و زندگی شویی من تاثیر می‌گذارد و با این حال کسی. به ما یاد نمی‌دهد که چگونه تصمیمات مهم بگیریم. اعتماد به نفس کم است که امکان رفتارهای مخرب را افزایش می‌دهد، تولید اعتیاد می کند، افسردگی به همراه می آورد از موجوداتی جامعه هستیم می سازد کاری می‌کند که با اختلالات خوردی روبه‌رو شویم به زندان می افتیم در مدرسه ناکام بمانیم کار ما به طلاق می‌کشد و یا اقدام به خودکشی کنیم.
 پیام لئو بوسکالیا برای دوست داشتن مهر ورزیدن بر گوشهای  ناشنوا می‌نشیند.
 پیام مکفرین که می‌گویند: ناراحت نباش شاد باش هم به جایی نمی‌رسد. تخمین زده می شود که در آمریکا
۱۷۰ میلیون معتاد زندگی می کنند. معتاد به سیگار، الکل، مواد مخدر، قمار، غذا و کار اینترنتی و فعالیت های جنسی روانشناسان اجتماعی اعتیاد را شکلی از خود درمانی می‌دانند که می‌خواهیم از طریق آن ازآلارم خود بکاهیم. نظمی در این دنیای بی نظمی ایجاد کنیم یا از خودارزیابی کردن های منفی کم نماییم جالب اینجاست که در آمریکا ۱۷۰ میلیون بالغ زندگی می‌کنند و این بدان معنی است که تقریباً همه ما با یک یا چند اعتیاد مخرب و ویرانگر روبه‌رو هستیم.

برگرفته از کتاب رهایی از ترس
نویسنده : دکتر هووارد لایب گلد

Top of Form

چگونه عزت نفس از دست رفته را بازیابید

10 هدف در حوزه روابط که عشق شما را به روابط قوی تری تبدیل می کند

درصد ,زندگی ,شرایط ,عزت ,کم ,سال ,عزت نفس ,زندگی می ,در آمریکا ,است که ,شدت کم ,درصد فرزندان آمریکایی‌ها

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایکیا مدرسه شاد، دانش آموزان شاداب طراح مهربان وبلاگ من Greport محصولات نانو اسپرت وبلاگ شحصی نویسند اسم مستعار فروش انواع ماگ و لیوان به امید گسترش دانش در زمینه ی بیماریهای خودایمنی دلنوشته های روزانه